Profilový projektor ARES 400 (vertikální)

Vertikální profilový projektor ARES 400 je stolní měřicí projektor nejvyšší řady střední velikosti italské společnosti Microtecnica. Specialitou tohoto vertikálního projektoru je pevné uložení měřicího stolu v ose Y, kdy se ve vertikálním směru pohybuje namísto stolu celá projekční matnice. Díky této vlastnosti je možné kondenzor pevně zabudovat dovnitř stolu a docílit rovnoměrného spodního osvětlení stejné intenzity. V základní sestavě je měřicí projektor vybaven lineárními snímači, hranovým senzorem a vyhodnocovací jednotkou s barevným dotykovým displejem pro automatizaci měření a eliminaci chybovosti lidského faktoru.

Přednosti měřicích projektorů MICROTECNICA

  • Přes 70 let světovým lídrem v oblasti měřicích profilových projektorů
  • Kvalita objektivů dosahující úrovně objektivů NICON
  • Barevný dotykový displej vyhodnocovací jednotky v českém jazyce
  • Datový výstup RS232, USB, Wifi
  • Automatická ochrana proti přehřátí a nastavitelný pohotovostní režim
  • Robustní hliníková základna projektoru pro eliminaci vibrací
  • Nejistota měření po celé ploše pracovního stolu ±(2,5+L/100) µm
  • Optické zkreslení po celé ploše projekční matnice 0,05% (0,02% na spec. požadavek)
  • Bezkonkurenční poměr cena/kvalita

PROJEKČNÍ MATNICE

PROJEKČNÍ MATNICE

Matnice měřícího profilového projektoru je tvořena jemně broušeným sklem s naneseným nitkovým křížem o průměru využitelné plochy matnice 400 mm. Otočení matnice o ± 360° s jemným posuvem a upínacími svorkami je opatřeno enkodérem umožňujícím přepínatelné rozlišení úhlu v krocích o 20" nebo 0,004°. Polohovatelným stínítkem matnice lze její osvětlenou plochu zastínit před nežádoucím okolním osvícením pro lepší čitelnost.

Jako příslušenství jsou k dispozici měřící šablony pro oměřování bez hranového detektoru, který je však součástí základního vybavení každého profilového projektoru Microtecnica.
KONTROLNÍ PANEL

KONTROLNÍ PANEL

Kontrolní panel měřícího profilového projektoru umožňuje obsluze základní ovládání episkopické (horní reflexní) a diaskopické (spodní průchozí) projekce o dvou úrovních jasu, indikaci stavu přehřátí a přechodu do pohotovostního režimu, který po nastaveném čase automaticky odpojí osvětlení projektoru a podsvícení dotykového displeje. K opětovné aktivaci přístroje dojde změnou polohy pracovního stolu nebo dotekem na displeji Ovládacího panelu.
PROMÍTACÍ OBJEKTIV

PROMÍTACÍ OBJEKTIV

Celkový koncept vývoje promítacích objektivů a zrcadel, které jsou srdcem profilových projektorů Microtecnica, vychází ze specializovaných optických výpočtů s vysokými požadavky na velice sofistikované vybavení. Mnohaleté zkušenosti s výrobním procesem garantují nejvyšší možnou dosažitelnou přesnost, světelnost a min. možné zkreslení těchto klíčových komponent. Výsledkem je optické zkreslení 0,05% po celé ploše matnice.

Ve standardním vybavení je měřící profilprojektor vybaven rychlo-výměnným promítacím objektivem Microtecnica se zvětšením 10x. Ve zvláštním příslušenství jsou dostupné objektivy 20x, 25x, 50x a 100x.
PRACOVNÍ STŮL

PRACOVNÍ STŮL

Pracovní stůl o rozměrech 480x380 mm je v ose X vybaven rychlo-posuvným mechanismem s pracovním rozsahem 305 mm s jemným nastavením. Osa Z má pracovní rozsah 204 mm. Osy X a Z jsou osazeny lineárními snímači s rozlišením 1 µm. Pohybem v ose Y lze pracovní stůl manuálně přenastavit v rozsahu 100 mm za účelem manuálního zaostření objektu umístěném na měřícím skle. Nejistota měření po celé ploše pracovního stolu je ±(2,5+L/100) µm, s doporučeným zatížením do 10 kg. Kondenzor je zabudován uvnitř pracovního stolu.
OVLÁDACÍ PANEL

OVLÁDACÍ PANEL

Ovládací panel s procesorovou jednotkou a barevným dotykový displejem s rozlišením 800x480 px umožňuje snadný a přehledný způsob práce s měřícím profilovým projektorem. Vizualizace měření v horizontálním a vertikálním směru jakož i úhlové natočení matnice lze snadno digitálně zpracovat, vyhodnotit, uložit, vytisknout či exportovat do PC přes USB, Wifi nebo sériový port RS 232. Pomocí programových funkcí lze provádět jak vyhodnocování tolerančních hodnot tak i sofistikovanější výpočty geometrických vztahů mezi elementy.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

MODEL Vertikální profilprojektor ARES 400
Objednávací číslo 780-LM19
Plocha matnice ⌀ 400 mm
Rozměry stolu XY 480 x 380 mm
Pracovní rozsah stolu XZ 305 x 204 mm
Rozsah zaostření v ose Y 100 mm
Max zatížení stolu 10 kg
Rychlo-posuvný mechanismus Osa X
Optické zvětšení Rychlo-výměnný objektiv 10x (zvláštní příslušenství 20x, 25x, 50x, 100x)
Hranový senzor, vyhodnocovací jednotka, displej ANO, rozlišení 800x480 px
Šířka/Výška/Hloubka 530/960/820 mm
Váha 140 kg
Cena Kompletní ceník profilových projektorů a příslušenství vám rádi na vyžádání zašleme

 

PDF KATALOG MICROTECNICA

PDF KATALOG MICROTECNICA

Pro detailní přehled celého sortimentu zahrnující i vyšší verze profilových projektorů (včetně příslušenství) až do průměru projekční matnice 1500 mm nabízíme ke stažení anglickou verzi PDF katalogu MICROTECNICA 2015.