Profilový projektor ORION 400-H (horizontální)

Horizontální profilové projektory ORION 400 jsou stolní měřicí projektory střední velikosti italské společnosti Microtecnica, specializující se na výrobu optických měřicích systémů již od 40. let minulého století. Optické měřicí projektory vynikají svou přesností, jednoduchým ovládáním a všestranným použitím. V základní sestavě jsou projektory již vybaveny lineárními snímači, hranovým senzorem a vyhodnocovací jednotkou s barevným dotykovým displejem pro automatizaci měření a eliminaci chybovosti lidského faktoru. Horizontální profilový projektor je určen pro inspekci objemnějších a těžších komponent (jako šroubů, hřídelí, ozubených tyčí, střižných nástrojů apod.) upevněných k pracovnímu stolu pomocí vhodného upínacího zařízení.

Přednosti měřicích projektorů MICROTECNICA

  • Přes 70 let světovým lídrem v oblasti měřicích profilových projektorů
  • Kvalita objektivů dosahující úrovně objektivů NICON
  • Barevný dotykový displej vyhodnocovací jednotky v českém jazyce
  • Datový výstup RS232, USB, Wifi
  • Automatická ochrana proti přehřátí a nastavitelný pohotovostní režim
  • Robustní hliníková základna projektoru pro eliminaci vibrací
  • Nejistota měření po celé ploše pracovního stolu ±(2,5+L/100) µm
  • Optické zkreslení po celé ploše projekční matnice 0,05% (0,02% na spec. požadavek)
  • Bezkonkurenční poměr cena/kvalita

PROJEKČNÍ MATNICE

PROJEKČNÍ MATNICE

Matnice měřícího profilového projektoru je tvořena jemně broušeným sklem s naneseným nitkovým křížem o průměru využitelné plochy matnice 400 mm. Otočení matnice o ± 360° s jemným posuvem a upínacími svorkami je opatřeno enkodérem umožňujícím přepínatelné rozlišení úhlu v krocích o 20" nebo 0,004°. Polohovatelným stínítkem matnice lze její osvětlenou plochu zastínit před nežádoucím okolním osvícením pro lepší čitelnost.

Jako příslušenství jsou k dispozici měřící šablony pro oměřování bez hranového detektoru, který je však součástí základního vybavení každého profilového projektoru Microtecnica.
KONTROLNÍ PANEL

KONTROLNÍ PANEL

Kontrolní panel měřícího profilového projektoru umožňuje obsluze základní ovládání episkopické (horní reflexní) a diaskopické (spodní průchozí) projekce o dvou úrovních jasu, indikaci stavu přehřátí a přechodu do pohotovostního režimu, který po nastaveném čase automaticky odpojí osvětlení projektoru a podsvícení dotykového displeje. K opětovné aktivaci přístroje dojde změnou polohy pracovního stolu nebo dotekem na displeji Ovládacího panelu.
PROMÍTACÍ OBJEKTIV

PROMÍTACÍ OBJEKTIV

Celkový koncept vývoje promítacích objektivů a zrcadel, které jsou srdcem profilových projektorů Microtecnica, vychází ze specializovaných optických výpočtů s vysokými požadavky na velice sofistikované vybavení. Mnohaleté zkušenosti s výrobním procesem garantují nejvyšší možnou dosažitelnou přesnost, světelnost a min. možné zkreslení těchto klíčových komponent. Výsledkem je optické zkreslení 0,05% po celé ploše matnice.

Ve standardním vybavení je měřící profilprojektor vybaven rychlo-výměnným promítacím objektivem Microtecnica se zvětšením 10x. Ve zvláštním příslušenství jsou dostupné objektivy 20x, 25x, 50x a 100x.
PRACOVNÍ STŮL

PRACOVNÍ STŮL

Celolitinový pracovní stůl o rozměrech 450x150 mm je v ose X vybaven rychlo-posuvným mechanismem s pracovním rozsahem 250 mm s možností úhlového vychýlení stolu v rozsahu ±15°. V ose Y má stůl pracovní rozsah 150 mm. Vertikální a horizontální posun je osazeny přesnými lineárními snímači s rozlišením 1 µm. Manuální zaostření v ose Z lze provést v rozsahu 100 mm. Stůl je po celé délce vybaven rychlo-upínací vodící drážkou pro použití upínacích zařízení. Maximální doporučené zatížení stolu je 40 kg. Nejistota měření po celé ploše pracovního stolu se pohybuje ±(2,5+L/100) µm.
KONDENZOR

KONDENZOR

Optickou soustavu horizontálního osvětlení profilprojektoru tvoří spolu s promítacím objektivem kondenzor, který se skládá z halogenové lampy o výkonu 150W a sběrné čočky. Pomocí sběrné čočky je co největší část světla halogenové lampy soustředěna do rovnoběžného svazku s rovnoměrnou intenzitou světla v celém jeho průřezu. Tímto způsobem osvětlený obrys výrobku je pomocí objektivu promítnut ve zvětšeném poměru na matnici projektoru. Přebytkové teplo produkované halogenovou lampou je odváděno pomocí chladícího ventilátoru umístěného na spodní straně ramena kondenzoru. Tepelná čidla zabezpečují automatické odpojení kondenzoru v případě překročení teplotního limitu. Rameno s kondenzorem je možné snadno odklonit o 90° pro lepší přístup k pracovnímu stolu v případě požadavku provedení úprav na upnutém výrobku.
OVLÁDACÍ PANEL

OVLÁDACÍ PANEL

Ovládací panel s procesorovou jednotkou a barevným dotykový displejem s rozlišením 800x480 px umožňuje snadný a přehledný způsob práce s měřícím profilovým projektorem. Vizualizace měření v horizontálním a vertikálním směru jakož i úhlové natočení matnice lze snadno digitálně zpracovat, vyhodnotit, uložit, vytisknout či exportovat do PC přes USB, Wifi nebo sériový port RS 232. Pomocí programových funkcí lze provádět jak vyhodnocování tolerančních hodnot tak i sofistikovanější výpočty geometrických vztahů mezi elementy.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

MODEL Horizontální profilprojektor ORION 400-H
Objednávací číslo 780-LM13
Plocha matnice ⌀ 400 mm
Rozměry stolu XY 450 x 150 mm
Pracovní rozsah stolu XY 250 x 150 mm
Rozsah zaostření v ose Z 100 mm
Úhlové vychýlení stolu ±15°
Max zatížení stolu 40 kg
Rychlo-posuvný mechanismus Osa X
Optické zvětšení Rychlo-výměnný objektiv 10x (zvláštní příslušenství 20x, 25x, 50x, 100x)
Hranový senzor, vyhodnocovací jednotka, displej ANO, rozlišení 800x480 px
Šířka/Výška/Hloubka 460/960/1150 mm
Váha 130 kg
Cena Kompletní ceník profilových projektorů a příslušenství vám rádi na vyžádání zašleme

 

PDF KATALOG MICROTECNICA

PDF KATALOG MICROTECNICA

Pro detailní přehled celého sortimentu zahrnující i vyšší verze profilových projektorů (včetně příslušenství) až do průměru projekční matnice 1500 mm nabízíme ke stažení anglickou verzi PDF katalogu MICROTECNICA 2015.